Lenka

Lenka

Lenka je tanečnicí a lektorkou z Brna. V roce 2010 absolvovala Taneční konzervatoř, kde byl součástí klasického baletního vzdělání také tanec lidový, moderní a historický, koncertní a scénická praxe, či tanec s partnerem. Následně získala angažmá v profesionálním tělese VUS Ondráš, se kterým měla možnost vystupovat v mnoha představeních v tuzemsku i zahraničí. O několik let později se stala členkou Slovenského uměleckého kolektivu v Bratislavě a získala tak spoustu nových zkušeností.

Vedle umělecké činnosti se věnuje také působení pedagogickému, a proto se sama neustále dále vzdělává. Je studentkou magisterského oboru JAMU, ateliér Tanečního a pohybového divadla a výchovy. Účastní se také řady seminářů a workshopů, kde prohlubuje své znalosti z oblasti tance i pohybu jako takového.

Nemá ráda dogma a to jak v životě, tak v tanci. Proto je její velkou vášní prolínání a fúze různých tanečních stylů. Možnost realizovat tyto vize jí dává například působení v taneční skupině Shaheen, která se zaměřuje na kreativní pojetí orientálního tance nebo taneční projekt Folk it, který představuje tradiční lidový tanec v novém, netradičním pojetí.

V našem studiu vede lekce Pilates a Folk it.